Ziylan Perakende Akademisi İlk Mezunlarını Verdi 26 Aralık

Ziylan Grup’un tüm FLO ve Polaris mağaza çalışanlarına yönelik başlattığı akademi programı ilk mezunlarını verdi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen törenle Ziylan Perakende Akademisi’nin ilk etabından mezun olan 154 çalışan, sertifikalarını İstanbul Kültür Üniversitesi ve Ziylan Grup üst yönetiminin elinden aldı.

Ziylan Grup tarafından; hem yeni nesil perakendecileri sektöre kazandırmak hem de mevcut çalışanlarını geliştirmek amacıyla başlatılan Ziylan Perakende Akademisi, birinci bölümünü tamamladı. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleşen ilk modülün sonunda üniversite ortamında yapılan sınavla 154 çalışan sertifika almaya hak kazandı. Ziylan Perakende Akademisi’nin 1. Mezuniyet Töreni’nde dereceye giren katılımcılara ödüllerini İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Sıddıka Semahat Demir, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mahmut Paksoy, Ziylan Perakende Grup Başkanı Oktay Şahin ve Ziylan İnsan Kaynakları Direktörü Gökçen Dervişoğlu verdi.

 

Ziylan Perakende Akademisi tüm Türkiye’yi kapsayacak

İstanbul’da Arel Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi ile iş birliği yapılarak gerçekleştirilen eğitimlerin İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleşen ilk eğitim programı tamamlandı. Mağaza müdürleri, mağaza müdür yardımcıları, mağaza şefleri ve kasa sorumluları olmak üzere dört farklı gruba yönelik olarak verilen eğitimler sonucunda dereceye giren katılımcılar, sertifikanın yanında başarı plaketi de aldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Ziylan Perakende Grup Başkanı Oktay Şahin  “Çok büyük binalar yapabilirsiniz, çok büyük şirketler kurabilirsiniz; ama onları yönetmek için en önemli kaynağınız insan kaynağıdır. Donanımlı insan kaynağı ile yapacağınız işlerin de çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Ziylan Grup bünyesindeki insan kaynağının daha nitelikli hale gelmesi ve kendi insan kaynağımızdan yöneticiler yaratmamız adına bu akademi programına çok inanıyorum ve çok iyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum” dedi.

Ziylan İnsan Kaynakları Direktörü Gökçen Dervişoğlu ise “Ziylan Perakende Akademisi ile amacımız; insan kaynağımızı daha donanımlı, daha efektif, daha inovatif hale getirerek müşterilerin ihtiyaçlarına daha hızlı çözümler üretebilmek” dedi.

 

Eğitimler perakendenin nabzını tutuyor

Ziylan Perakende Akademisi’nin ilk mezunları programın kendileri için çok önemli olduğunu söylerken; Ziylan Perakende Akademisi’nin kendilerine mesleki anlamda çok önemli değerler kattığını belirttiler. Mağaza yöneticileri adına konuşan Evren Can Fidan ve kasa sorumluları adına konuşan Esra Çankaya; üniversitede perakendenin nabzını tutan pek çok konuda bilgiler edinirken, bu bilgileri uygulama şansı da bulduklarını ifade ettiler. Ayrıca; üniversite eğitimi almamış biri olarak bir üniversite çatısının altında eğitim almanın heyecanından ve kendileri için çok büyük bir motivasyon kaynağı olduğundan söz ettiler. Bu farklı heyecanı aileleri ile birlikte yaşamaktan dolayı hissettikleri mutluluğu da dile getirdiler.

FLO ve Polaris mağaza çalışanlarına yönelik olarak düzenlenin eğitimler, bölgesel olarak iş birliği sağlanan üniversitelerle tüm Türkiye’ye yayılmaya devam ediyor. Akademi, Atılım Üniversitesi ile Ankara’da, İzmir Ekonomi Üniversitesi ile İzmir’de ve Bilim Teknoloji Üniversitesi ile Adana’da eğitimlerine başladı. 22 Ocak’ta başlayacak üçüncü grup eğitimleri ile Samsun, Diyarbakır, Kayseri, Trabzon, Bursa ve Antalya’da akademi çalışmaları devam edecek. Mağazaların tamamını kapsayacak şekilde belirlenen bölgesel eğitim merkezlerine, çevre illerdeki mağaza çalışanları da katılacaklar.

Ziylan Perakende Akademisi eğitimleri 2014 yılında Ziylan Genel Müdürlük çalışanları için de organize edilecek. 

< Geri dön